Що таке масаж Гуа Ша?

Згідно традиційній китайській медицині, масаж Гуаша призначений для усунення застійної енергії, яку називають "ци". Вважається, що "ци" людини повинна бути збалансованою і вільно текти, щоб забезпечити її здоров'я і благополуччя. Якщо ж ці блокується - це викликає біль або напругу в м'язах і суглобах. Масаж Гуаша спрямований на те, щоб перемістити цю заблоковану енергію, полегшити біль і скутість, зменшити запалення і прискорити загоєння.

Гуаша - це альтернативна терапія, яка включає в себе «зіскаблювання» шкіри короткими або довгими рухами, за допомогою масажного інструменту («шкребка») для поліпшення кровообігу, зняття м'язового болю і напруги.

massaj-guasha

Переваги масажу гуаша:

Масаж нормалізує циркуляцію крові і лімфи, запускає активний процес очищення шкіри, активізує процес ділення клітин, виділення колагену і еластину.

При регулярному масажі:

  • косметичний ефект: шкіра стає гладкою і сяючою, усувається набряклість і темні кола під очима, звужуються розширені пори;
  • розслабляючий ефект: нейтралізуються м'язові спазми, знімається напруга
  • лікувальний ефект: зникають проблеми у вигляді вугрів, чорних крапок, роздратування, лущення
  • омолоджуючий ефект: зморшки згладжуються і зменшуються

гуаша мукаит

Інструменти для масажу гуаша:

Спочатку для масажу використовувалася ложка або монета, але в сучасній практиці застосовують спеціальні шкребки - невеликий ручний інструмент із закругленими краями. Шкребки Гуа Ша бувають самих різних форм і ваги в залежності від області застосування і використовуваного матеріалу. Традиційна східноазіатська медицина вважає, що деякі матеріали мають енергію, що сприяють загоєнню.

Так для обличчя використовуються легкі невеликі шкребки з натуральних каменів, таких як рожевий кварц, авантюрин, аметист, мукаіт. Але ми вважаємо, що шкребок гуаша купити можна з будь-якого каменю - це в першу чергу питання естетики і не впливає на якість масажу. Головне остерігатися підробок, виконаних не з цільного каменю, а із спресованої кам'яної крихти з клеєм - такі шкребки можуть викликати роздратування або алергії. Так само варто звернути увагу на поверхню каменю. Справжній камінь завжди буде мати мікро-дефекти (маленькі нерівності, мікро-тріщини, вкраплення іншого кольору) - це абсолютно нормально для виробу з натурального матеріалу. А ось якщо поверхня ідеально рівна і однотонна - є шанс що перед вами скло. Скло не токсичне, і не викличе роздратування, але скляний скребок поступається кам'яному своєї теплопровідністю, що в свою чергу не дає можливості розкрити весь потенціал масажу Гуаша.

Для тіла найчастіше використовуються так звані блейди - великі сталеві пристосування, що часто нагадують за формою кастет. Зроблені з медичної сталі - вони холодні, важкі, ними легко тиснути і добиратися до самих глибоко схованих м'язів.

Блейд гуаша сталь

Побічні ефекти і ризики Гуаша

Масаж Гуаша обличчя і тіла безпечний як природний лікувальний засіб, але так як масаж шкребком викликає розрив крихітних кровоносних капілярів у поверхні шкіри - це створює характерні червоні або пурпурні синці, відомі як «Ша». Синці зазвичай гояться протягом декількох днів і є цілком безболісними.

Незважаючи на повну безпеку методу, є ті, кому все-таки варто утриматися від масажу:

-ті хто приймає ліки для розрідження крові або схильний до кровотеч

-ті у кого є інфекція, пухлина або рана, яка не зажила повністю

-ті у кого є захворювання, що впливають на шкіру або вени

Висновок

Шкребок Гуаша - відмінний масажер для обличчя і тіла, так як є безпечним і практично не має протипоказань. Найпопулярнішим вибором залишається кварцевий шкребок гуаша, але ви можете купити шкребок і з іншого каменю - це не впливає на якість масажу.